Dioničarima BH Telecoma biće isplaćena dodatna dividenda u iznosu od oko 20,6 miliona KM, a odluku o tome treba da donese Skupština dioničara društva na sjednici 20. feburara, saznaje portal Indikator.ba
Nadzorni odbor BH Telecoma na sjednici 23. januara utvrdio je prijedlog odluke o dodatnoj raspodjeli akumulirane neto dobiti ostvarene po osnovu godišnjih obračuna za 2008., 2009. i 2010. godinu.
U slučaju 2009. godine radi se o 4,7 miliona KM raspoređenih u kapital za investicije, u 2010. godini riječ je o akumuliranih 3,3 miliona KM predviđenih za investicije dok se 12,5 milona KM odnosi na neraspoređenu-akumuliranu dobit za investicije, što ukupno čini pomenutih 20,59 miliona KM.
"Umjesto navedene namjene akumulirana neto dobit, koja je u iznosu od 17,23 miliona KM alocirana za finansiranje investicija, a u iznosu od 3,36 miliona KM u neraspoređenu dobit, u ukupnom iznosu od 20,59 miliona KM, ovom odlukom usmjerava se u isplatu dividende dioničarima dioničkog društva BH Telecom, navodi se u prijedlogu odluke.
Najveći dioničar BH Telecoma sa 90 posto dionica je Vlada Federacije kojoj će ujedno pripasti i najveći dio dividende. Njoj će se dividenda uplatiti u roku od 30 radnih dana od dana održavanja Skupštine društva, a ostalim dioničarima u roku od 180 dana po dobijanju zvaničnog spiska dioničara iz Registra vrijednosnih papira FBiH.





